Data dodania

70-lecie Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu

W dniu 30 września br. Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu obchodził swój Jubileusz 70-lecia.

Uroczyste obchody zgromadziły w Aula Magna: władze uczelni, pracowników i byłych pracowników wydziału, doktorantów, studentów, przedstawicieli firm współpracujących oraz wszystkich sympatyków Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu.

Zgromadzonych gości powitał Dziekan Wydziału- prof. Jacek Pielecha, następnie głos zabrał JMR prof. Teofil Jesionowski.

Podczas Jubileuszu można było wysłuchać historii wydziału wygłoszonej przez prof. Marka Idziora oraz prof. Józefa Jasiczaka - byłych Dziekanów Wydziałów oraz zapoznać się z ofertą wydziału w zakresie kształcenia i badań.

Po przerwie zaproszeni goście specjalni wygłosili następujące przemówienia: dr hab. Zbigniew Pilarczyk, prof. UAM "Gdzie w Poznaniu jest centrum miasta?", absolwenci wydziału: Waldemar Pernak, Hubert Maciejewski oraz Bartłomiej Słowik "Projekt i budowa nowej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego".

Panowie Maciej Andrzejewski z Fabryki Pojazdów Cegielskiego H. Cegielski oraz Seweryn Woś i Michał Kłobus z firmy Eiffage przedstawili swoje ścieżki kariery. 

 

W czasie obchodów Jubileuszu można było spotkać się i porozmawiać z wystawcami, m.in. Tascoprojekt S.A., Koleje Wielkopolskie, CX80 Polska, Pekabex Pref S.A., AMS, Royal Enfield, Preston Group, Kleenoil, Warbud S.A., John Deere czy z Wielkopolską Izbą Budownictwa.

W Centrum Wykładowym zaprezentowały się również studenckie Koła Naukowe związane z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Transportu: PUTMotorsport, PUTRocketlab, PUTrain i PutRenovation,

Przed budynkiem Centrum Wykładowego goście mogli podziwiać wystawę zabytkowych samochodów i motocykli, nowoczesnych ciągników rolniczych oraz pojazdów do badania nawierzchni drogowych.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, odwiedzającym, jak i zaangażowanym w przygotowania Jubileuszu 70-lecia Wydziału.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z tego wydarzenia.

https://wilit.put.poznan.pl/artykul/70-lecie-wydzialu-inzynierii-ladowej-i-transportu

Zdjęcie JMRZdjęcie tłumu

 

PL