Data dodania

24.11.2022
Nabór wniosków w ramach czwartej edycji programu Ulam NAWA rozstrzygnięty

Program im. Ulama to jeden z kluczowych programów NAWA wspierających mobilność naukowców. Program pozwala na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących naukowców, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy polskich jednostek i włączą się w prowadzone w nich aktywności naukowe, przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę. 

 

W tegorocznej edycji, wśród 42 wyłonionych do finansowania stypendystów znalazła się również dr Suverna Trivedi,  naukowczyni z National Institute of Technology Rourkela (Indie), która swój pobyt badawczy na Politechnice Poznańskiej realizować będzie pod patronatem Wydziału Technologii Chemicznej. Dr Suverna Trivedi do współpracy z Politechniką Poznańską zaproszona została przez Jego Magnificencję Rektora prof. dr hab. inż. Teofila Jesionowskiego. Pobyt naukowy rozpocznie się w maju 2023 i trwać będzie 12 miesięcy.

 

W ramach tegorocznej edycji programu do systemu NAWA spłynęły aż 173 aplikacje. Swoje pobyty naukowe na polskich uczelniach i w instytutach naukowo-badawczych realizować będzie 42 naukowców reprezentujących 18 państw. Zagoszczą oni w 10 miastach, a projekty będą realizować w 28 ośrodkach. Poznań gościć będzie aż 3 naukowców, których pobyt oprócz Politechniki Poznańskiej koordynować będzie również Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego.

 

Szczegółowe informacje: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/czwarta-edycja-programu-ulam-nawa-rozstrzygnieta

PL