10 07 2018

Medal dla Profesora Jana Węglarza

9 lipca 2018 r. w Walencji, podczas sesji otwarcia 29. konferencji EURO (The Association of European Operational Research Societies) prof. Jan Węglarz odebrał EURO Distinguished Service Medal Award, drugie co do ważności, obok EURO Gold Medal, wyróżnienie tej Asocjacji.

EURO Gold Medal prof. Jan Węglarz otrzymał - wraz z prof. Jackiem Błażewiczem i Romanem Słowińskim (jako jedyni dotychczas Polacy) - w 1991 r. w Akwizgranie. W ten sposób dołączył do grona dwóch osób - prof. Dominika de Werra i prof. Bernarda Roy - którzy zostali wyróżnieni obydwoma medalami.

The Association of European Operational Research Societies to organizacja skupiająca 32 państwa i kilkanaście tysięcy członków. 

Prof. Jan Węglarz jest kierownikiem Zakładu Badań Operacyjnych i Sztucznej Inteligencji w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej, którego był wieloletnim Dyrektorem. Jest twórcą uznanej w świecie szkoły naukowej w zakresie badań operacyjnych i ich zastosowań, głównie w informatyce, laureatem wielu prestiżowych nagród (m.in. Nagrody FNP w 2000 r.) oraz wyróżnień (m.in. Honorowe Obywatelstwo Miasta Poznania w 2016 r.).

相片