Kierunki

Strona wydziału

Wydział Technologii Chemicznej

Wydział Technologii Chemicznej to dynamicznie rozwijająca się jednostka z wieloletnią tradycją dydaktyczną, której misją jest kształcenie wyspecjalizowanej kadry inżynieryjno-technologicznej na potrzeby szeroko rozumianego przemysłu. Ścisła współpraca Wydziału z jednostkami sektora gospodarczego umożliwia  studentom zdobycie wiedzy w zakresie praktycznych rozwiązań, a realizacja praktyk zawodowych otwiera przed nimi szerokie perspektywy kariery zawodowej. 

Szczególnym atutem studiów na Wydziale Technologii Chemicznej jest łączenie wiedzy teoretycznej oraz praktyki laboratoryjnej i technologicznej. Nasi studenci poznają zasady prowadzenia procesów technologicznych i ich realizacji w przemyśle. Ponadto liczne projekty pozwalają im rozwinąć umiejętność pracy zespołowej, a znajomość specjalistycznego języka angielskiego umożliwia efektywną komunikację na polu międzynarodowym z technologami z różnych gałęzi przemysłu. 

Kierunki studiów: 

Technologia Chemiczna - kierunek studiów przygotowując technologów pragnących połączyć wiedzę i umiejętności chemiczne z fachową wiedzą inżynierską, pozwalający na interdyscyplinarne spojrzenie na procesy przemysłowe. Kierunek realizowany jest także w języku angielski (Chemical technology).

Inżynieria Chemiczna i Procesowa – kierunek, który pozwala nabyć umiejętności w zakresie planowania, projektowania i wykonawstwa nowoczesnych procesów technologicznych.

Technologie Ochrony Środowiska – kierunek, który przygotowuje specjalistów w zakresie kontroli procesów przemysłowych oraz wdrażania nowoczesnych i proekologicznych osiągnięć technicznych i technologicznych w kontekście ochrony środowiska. 

Inżynieria Farmaceutyczna – kierunek pozwalający zdobycie szerokich kompetencjach inżynierskich z zakresu nauk farmaceutycznych i projektowania procesów technologicznych.

Technologie Obiegu Zamkniętego – kierunek zapewnia zdobycie najnowszej wiedzy z zakresu gospodarowania surowcami naturalnymi i odnawialnymi, planowania nowych proekologicznych rozwiązań technologicznych, w tym technologii recyklingowych, a także z zakresu projektowania innowacyjnych materiałów użytkowych z możliwością ponownego ich wykorzystania.

W czasie studiów studenci mogą skorzystać z programów umożliwiających im odbycie staży krajowych i zagranicznych oraz realizować studiów na uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus+ i działalności stowarzyszenia IAESTE.