發表於

13.10.2021
PRESTIŻOWE STYPENDIA DLA STUDENTEK INFORMATYKI I SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

Trzy studentki  Wydziału Informatyki i Telekomunikacji znalazły się wśród 25 młodych kobiet maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce, które otrzymały podczas oficjalnej Gali Inauguracyjnej stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 800 kandydatek.

 

  • Zuzanna Gawrysiak - Artificial Intelligence
  • Aleksandra Świerkowska - Informatyka
  • Lena Woźniak - Informatyka

 

Program jest odpowiedzią na małą liczbę kobiet w branży nowych technologii. Intel – firma współtworząca przyszłość nowych technologii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat wspiera edukacyjne wybory m.in. w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!”, zdecydowały się zaoferować maturzystkom i studentkom unikatowy program wsparcia ich rozwoju.


Ta pionierska na polskim rynku inicjatywa ma zachęcić młode kobiety do zainteresowania się nowymi technologiami i wyborem ścieżki zawodowej z nimi związanej. Stypendystki programu Intel-Perspektywy – 25 młodych kobiet z całej Polski (wybrane z grupy aż 850! aplikacji) - znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł brutto. Niektóre z nich zaprosimy również do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Serdecznie gratulujemy naszym wybitnym laureatkom!

PL