7 08 2019

Studenci z Peru na PP

W dniach 8-25 lipca 2019 r. w ramach Szkoły Letniej gościli na PP studenci z Universidad Peruana de Ciencias Aplicadas (UPC) w Limie (Peru). Grupie towarzyszył profesor Sergio Salas.

Celem szkoły letniej był rozwój kompetencji w zakresie „Control Engineering”. Zajęcia prowadzili wykładowcy z Wydziału Informatyki oraz Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Nasi goście odbyli wizyty studyjne, zwiedzali laboratoria PP oraz odwiedzili firmę INEA. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu przeprowadził dla nich dwa warsztaty z zakresu kultury i historii Polski. W wolnym czasie brali udział w wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach po Poznaniu, zwiedzili FORT Va oraz wystawę „The Enigma Codebreakers”, zamek w Kórniku i pałac w Rogalinie.

Szczególną niespodzianką, przygotowaną przez JM Rektora prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego, była wizyta na Lotnisku Poznań-Kobylnica Aeroklubu Poznańskiego i lot samolotem.

Pobyt studentów z Peru zakończyła uroczysta ceremonia podsumowująca Szkołę Letnią, która obyła się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. 

Zdjęcia