21 08 2019

Spotkanie z dyrektorami szkół na Politechnice Poznańskiej

20 sierpnia br. na Politechnice Poznańskiej został zrealizowany kolejny panel w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. W ramach Wielkopolskiej Sieci Edukacyjno-Gospodarczej mieliśmy przyjemność rozmawiać z przedstawicielami wielkopolskich szkół technicznych o efektach dotychczasowych działań i dalszym rozwoju naszej współpracy.

W spotkaniu wzięli udział Prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski, Rektor Politechniki Poznańskiej, Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, dyrektorzy wielkopolskich szkół, które aktywnie uczestniczą w realizacji poszczególnych form wsparcia w ramach projektu oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Politechniki Poznańskiej. Podczas panelu dyskutowaliśmy o doskonaleniu działań w projekcie w kontekście zmian w przepisach o kształceniu zawodowym i o możliwych ścieżkach rozwoju dalszej współpracy. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zapoznać się z nowymi funkcjonalnościami platformy system.zawodowcy.org, platformy e-learningowej dedykowanej uczniom i nauczycielom, a także zwiedzić zmodernizowane laboratoria, w których odbywają się zajęcia specjalistyczne w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.

Kolejne, z dwóch zaplanowanych spotkań, odbędzie się 27 sierpnia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Zdjęcia