16 07 2020

Centrum Egzaminacyjne Urzędu Lotnictwa Cywilnego

13 lipca br. w Centrum Języków i Komunikacji zainaugurowało swoją działalność Centrum Egzaminacyjne Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CE ULC). Uroczystego otwarcia laboratorium i przecięcia wstęgi dokonali z ramienia ULC Anna Pawłowska, Naczelnik Wydziału Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej oraz z ramienia Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż.  Tomasz Łodygowksi,  Rektor PP, prof.dr hab. inż.  Teofil Jesionowski,  Rektor-Elekt oraz dr Liliana Szczuka-Dorna,prof. PP Dyrektor Centrum Języków i Komunikacji PP.

Centrum Egzaminacyjne ULC w Politechnice Poznańskiej jest pierwszą placówką w zachodniej Polsce organizującą państwowe egzaminy z języka angielskiego dla pilotów. Egzaminy przeprowadzane są zgodnie z procedurą KSEJ PILOT.

Działanie Centrum Egzaminacyjnego  ULC  na terenie naszej uczelni umożliwi studentom PP przystąpienie do egzaminów z języka angielskiego, które są niezbędne do uzyskania uprawnień lotniczych. Planujemy, aby egzaminy mogli zdawać również piloci i kandydaci na pilota spoza PP. Koordynatorem CE ULC w Centrum Języków i Komunikacji jest mgr Kinga Komorowska.