22 07 2020

Podsumowanie akcji #drukujdlalekarza

W sobotę 18 lipca 2020 r. na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kąkolewie odbyło się spotkanie podsumowujące akcję Politechniki Poznańskiej #drukujdlalekarza. Wzięli w nim udział: prof.dr hab.inż.Tomasz Łodygowski, rektor PP, prof.dr hab.inż.Teofil Jesionowski, rektor-elekt PP, dr Janusz Napierała, Kanclerz PP oraz Krzysztof Szopiński, zastępca prezesa Aeroklubu Poznańskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od poświęcenia hangaru Politechniki Poznańskiej. Następnie Rektor podziękował osobom zaangażowanym w akcji #drukujdlalekarza.  W sumie na PP wyprodukowano 23 540 przyłbic, które dostarczono do 94 placówek zdrowia, 26 ośrodków sanitarno-epidemiologicznych, 66 Domów Pomocy Społecznej, 18 Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, 11 ośrodków dla osób bezdomnych i uzależnionych, 10 ośrodków służb mundurowych, 11 zgromadzeń sióstr zakonnych! W akcji udział wzięło 146 wolontariuszy - studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Poznańskiej.

Spotkanie w formie pikniku było idealną okazją na zaprezentowanie się kół naukowych: PUTMotorsport, Cyb AiR, AKL. Studenci zainteresowani członkostwem w Akademickim Klubie Lotniczym spotkali się z Piotrem Haberlandem z Aeroklubu Poznańskiego. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na loty samolotem Cesna C182 oraz szybowcami: Bocian, Puchacz i PW-6. Akrobacje na samolotach Extra 300 wykonała Grupa Żelazny.

 

Fot.B.Czerkas, W.Najda

Zdjęcia