6 05 2016

International Workshop on Strategic Management

Video coverage of the International Workshop on Strategic Management is available here.

W dniach od 18 do 22 kwietnia 2016 r., już po raz siedemnasty, z inicjatywy prof. dr hab. inż. Stefana Trzcielińskiego na Wydziale Inżynierii Zarządzania odbyły się Międzynarodowe Warsztaty z Zarządzania Strategicznego (International Workshop on Strategic Management), którego głównym organizatorem była Katedra Zarządzania i Systemów Informatycznych.

W tegorocznych warsztatach uczestniczyli studenci z Finlandii - CENTRIA University of Applied Sciences, Ylivieska, Rosji z Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University, z Francji z Lille Univerity Sciences et Technologies, Niemiec z Gelsenkirchen University of Applied Sciences, Bocholt a także z Niederrhein University of Applied Sciences. Po raz pierwszy gościliśmy dwie grupy studentów z Chin z Tjanjin University of Technology i Tjanjin Chengjan University of Technology. Polską grupę reprezentowali studenci studiujący na kierunku Corporate Management na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. 

Łącznie w warsztatach wzięło udział 95 studentów z 17 różnych krajów (Algieria, Bangladesz, Kamerun, Chiny, Finlandia, Francja, Indie, Irak, Jordania, Nepal, Niemcy, Pakistan, Polska, Portugalia, Rosja, Sri Lanka, Wietnam).

Podczas 5 dni warsztatów studenci pracowali w międzynarodowych grupach, w których nie tylko uczyli się metod zarządzania strategicznego rozwiązując problemy rzeczywistego przedsiębiorstwa lecz również uczyli się pracy zespołowej i komunikacji międzykulturowej. W ten sposób osiągali wymagane programami kształcenia kompetencje społeczne. Efekty ich wspólnej pracy były prezentowane na forum wszystkich zespołów i omawiane przez polskich i zagranicznych profesorów, którzy przygotowali zadania. Zajęcia w tym roku prowadzili: prof. Dominique Besson - University of Lille, prof. Gerd Wassenberg - Westfälische Hochschule Gelsenkirchen Bocholt, prof. Sarah Keeler - Niederrhein University of Applied Sciences, Ossi Paivalainen, Lic.Sc. – Centria University of Applied Sciences, prof. dr hab. inż. Stefan Trzcieliński.

Studenci uczestniczący w warsztatach mieli również możliwość poznania historii miasta Poznania, jak i skosztowania rogali świętomarcińskich w Rogalowym Muzeum Poznania. Podczas ostatniego uczestniczyli w wycieczkach do zakładów przemysłowych: H. Cegielski – Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych Sp. z o.o. i do Kompanii Piwowarskiej SA.

Równolegle z zajęciami warsztatowymi odbyły się zajęcia dla polskich studentów studiujących na Wydziale Inżynierii Zarządzania, w ramach tzw. Intensive Courses, które poprowadzili w tym roku Prof. Alexander V. Kozlov z Saint-Petersburg State Polytechnical University, Kari Pieniniemi, Lic.Sc. z Centria University of Applied Sciences, Ylivieska, Finland, Prof. Bernard Vogl z Hochschule Niederrhein, Mönchengladbach, Niemicy.

Po raz kolejny, workshop przeprowadzony na Wydziale Inżynierii Zarządzania okazał się doskonałą okazją zdobycia przez studentów wiedzy i umiejętności dotyczących zarządzania strategicznego jak również zawarcia nowych, międzynarodowych znajomości i przyjaźni.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z warsztatów.

Zdjęcia