1 10 2019

Gala ICT Competition

25 września 2019 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyła się gala podsumowująca pierwszą edycję konkursu ICT Competition. Uczelnia, dzięki długoletniej współpracy z organizatorem konkursu - firmą Huawei - uzyskała możliwość podniesienia kompetencji studentów w zakresie najnowszych technologii ICT.

Celem konkursu ICT Competition jest nie tylko rozwijanie talentu studentów w branży ICT i przygotowanie ich pod kątem podjęcia pracy zawodowej, ale także wyrównywanie poziomu wiedzy i umiejętności zgodnych z globalnymi standardami. Konkurs ten może pomóc studentom w szybkim dostosowaniu się do wymagań branży poprzez opanowanie najnowszych technologii ICT.

Misją Huawei jest budowanie społeczeństwa cyfrowego przy wykorzystaniu sprzętów oraz know how jakie ta firma posiada, będąc jedną z czołowych firm branży ICT o globalnym zasięgu. Środowisko studenckie jest ściśle powiązane z naszą misją. To w studentach widzimy potencjał nie tylko w kreowaniu, ale również współbudowaniu zarówno cyfrowego społeczeństwa jak i gospodarki państw, w których jesteśmy obecni. – mówi Szczepan Pajor, Business Development Director Huawei Polska – Politechnika Poznańska, jako nasz wieloletni partner, otrzymała jako pierwsza możliwość realizacji konkursu ICT Competition. Przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem zainteresowania studentów.

Gala była doskonałą okazją nie tylko do podsumowania pierwszej edycji, ale przede wszystkim do poznania nagrodzonych laureatów, którzy zgodnie z założeniem konkursu na początku samodzielnie online zapoznawali się znajnowszymi rozwiązaniami z zakresu Routing & Switching, a następnie - po dopełnieniu formalności i zdaniu dodatkowych testów - podchodzili do egzaminu finałowego. Najlepsi laureaci podczas wydarzenia otrzymali od organizatora konkursu nagrody rzeczowe.

Jako szkoła wyższa mamy świadomość, że tylko dzięki współpracy z przemysłem jesteśmy w stanie być nie tylko konkurencyjni, ale przede wszystkim dać naszym studentom wiedzę praktyczną, która jest nieoceniona w poszukiwaniu pracy. Konkursy takie jak ICT Competition pokazują mi, że coraz więcej studentów rozumie prawa rynku pracy i ma świadomość konieczności uzupełniania wiedzy, którą gwarantujemy im w ramach zatwierdzonego programu studiów. – powiedział prof. dr hab. inż. Grzegorz Danilewicz, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej – Budujący dla mnie jest fakt, że pierwsza edycja konkursu została przeprowadzona na naszej Uczelni oraz, że jako zupełnie nowa inicjatywa, spotkała się z takim odzewem ze strony studentów.

ICT Competition realizowany jest przez firmę Huawei na całym świecie. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła 40 000 uczestników z ponad 800 uniwersytetów i szkół wyższych w 32 krajach.