2 12 2019

Innowacyjny model lokomotywy PUTrain

29 listopada br. studenci Politechniki Poznańskiej zrzeszeni w Kole Naukowym Inżynierów Transportu Publicznego działającym przy Wydziale Inżynierii Transportu zaprezentowali model lokomotywy, którą sami zaprojektowali i zbudowali.

Półtonowy model lokomotywy PUTrain został zbudowany w skali 1:5,5 i stanął w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

Projekt wziął udział w międzynarodowym konkursie Railway Challenge 2019. Jest to coroczny konkurs organizowany przez Institution of Mechanical Engineers w Stapleford w Wielkiej Brytanii.

Poznańska lokomotywa zyskała wiele wysokich ocen w różnych kategoriach. Zespół PUTrain zdobył nagrodę specjalną za wykorzystane materiały i wprowadzone w projekcie innowacje. Jako debiutująca drużyna w 2019 r. uzyskała w łącznej klasyfikacji konkursu 7 miejsce wśród 14 drużyn. Ponadto zespół zdobył: 2. miejsce w konkurencji Innowacji, 2. miejsce w konkurencji Posteru Technicznego, 3. miejsce w konkurencji Komfortu Przejazdu, 4. miejsce w konkurencji Prezentacji Biznesowej, 5. miejsce w konkurencji Łatwości Utrzymania.

 

Zdjęcia