17 07 2020

Politechnika Poznańska wśród 15 najlepszych uczelni w Polsce!

Politechnika Poznańska z dużym awansem w rankingu PERSPEKTYW w 2020 roku. Ogłoszony dzisiaj (17 lipca 2020 r.), najpopularniejszy ranking uczelni w Polsce, wskazał naszą uczelnię na czternastym miejscu w Polsce, a szóstą wśród uczelni technicznych. W porównaniu z poprzednim rokiem wspięliśmy się o sześć pozycji.

To sukces całego naszego środowiska - ocenia prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej. Według Rektora, tak znaczący awans w rankingu pokazuje, że podejmowane przez uczelnię starania o jakość kształcenia i badań przynoszą wymierne efekty. Są wskaźniki tego rankingu, które cieszą mnie szczególnie, jak chociażby to, że pod względem rozpoznawalności absolwenta na rynku pracy jesteśmy w pierwszej dziesiątce. Przecież właśnie po to kształcimy, by z naszym dyplomem ukończenia studiów znaleźć szybko, bardzo dobrą pracę - podkreśla prof. Łodygowski.

Ranking pokazuje również, że Politechnika Poznańska ma najlepszy w Polsce kierunek studiów Logistyka. A wśród osiemnastu klasyfikowanych z udziałem naszej uczelni, wszystkie znajdują w pierwszych dziesiątkach. Na drugiej pozycji jest Automatyka i Robotyka, na trzecim miejscu jest Informatyka, Inżynieria Chemiczna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Warto zaznaczyć, że dzięki Uniwersytetowi Europejskiemu o nazwie EUNICE, którego Politechnika Poznańska jest również liderem, będziemy nasz potencjał wzmacniać z jeszcze większą efektywnością.

Ranking został opublikowany na stronie internetowej - zachęcamy do obejrzenia.

Zdjęcia