6 04 2017

Polsko-Ukraińskie Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności

Rozwój współpracy naukowej i wymiany studenckiej to niektóre z celów Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności. 6 i 7 kwietnia w Kijowie zaplanowano m.in. targi "Osvita ta kar'era" oraz II Forum Rektorów Uczelni Technicznych Polski i Ukrainy.
Politechnikę Poznańską podczas tego wydarzenia reprezentują Rektor - prof.dr hab. inż. Tomasz Łodygowski i Prorektor ds. edukacji ustawicznej - prof.dr hab.inż.Teofil Jesionowski. 

Prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski podczas wizyty na Ukrainie podpisał m.in. umowy o współpracy z uczelniami: Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, National Aviation University oraz National Mining University.

W ramach polsko-ukraińskich dni odbywają się targi, skierowane przede wszystkim do studentów. Polska będzie prezentować ofertę edukacyjną z różnych uczelni, będzie oferować konkretne studia i wymianę akademicką między kadrą naukową i studentami.
 
Polsko-Ukraińskie Dni wpisują się w program "Ready, Steady, Go! Poland", który służy promocji polskiej nauki. Od 2012 r. MNiSW w ramach tego programu zachęca obcokrajowców do studiów w Polsce. 

Zdjęcia