9 03 2017

Studenci PP na 3.miejscu w konkursie Global Management Challenge

Drużyna Lean Masters z Politechniki Poznańskiej zajęła trzecie miejsce w finale krajowym konkursu Global Management Challenge.

Zespół pod kierownictwem Tomasza Matysiaka, studenta V roku Mechaniki i Budowy Maszyn, w skład którego weszli Franciszek Sidorski z V roku Energetyki, Konrad Kuczyński z V roku Informatyki oraz Paweł Posadzy z IV roku Engineering Management pokonał ponad 300 zespołów firmowych i studenckich.

Konkurs GMC, organizowany od 1980 r. w 40 krajach, jest zaawansowaną symulacją biznesową, w której drużyny firmowe oraz studenckie podczas zmagań wcielają się w role zarządów przedsiębiorstw i rywalizują ze sobą na wirtualnym rynku.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych, a studentom naszej Uczelni nagrody oraz wyróżnienia wręczył dr Wiesław Rozłucki współzałożyciel Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i pierwszy prezes jej zarządu.

Warto podkreślić, że jest to kolejny sukces studentów Politechniki Poznańskiej w tego typu konkursie. We wrześniu 2016 r. drużyna w skład której wchodzili Tomasz Matysiak oraz Franciszek Sidorski zdobyła pierwsza miejsce reprezentując Polskę w odbywającym się w Bukareszcie międzynarodowym konkursie Eurel International Management Cup organizowanym przez EUREL Convention of National Associations of Electrical Engineers of Europe."

Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej.