16 02 2017

Student PP laureatem stypendium Indie Games Polska

Student PP Radosław Paszkowski został laureatem stypendium Indie Games Polska (IGP), zapewniającym udział w Game Developers Conference do San Francisco. GDC, odbywające się na przełomie lutego i marca, to jedno z największych na świecie wydarzeń związanych z branżą gier wideo. Stypendyści zostali wybrani przez Radę Programową Fundacji spośród przeszło 50 zgłoszonych kandydatów. Pojadą najbardziej obiecujący młodzi twórcy gier z Polski.

IGP powstało zaledwie rok temu, jako oddolna inicjatywa ludzi z branży gier. Ale udział pierwszych w historii polskich stypendystów w GDC to już dziesiąty nasz międzynarodowy projekt, po polskich stoiskach na najważniejszych targach gier jak Gamescom w Kolonii, PAX West w Seattle czy Tokyo Game Show. Na GDC każdy polski gamedeveloper chciałby trafić choć raz w życiu, podczas gdy ich koledzy, ale jednocześnie konkurencja z zachodu, bywają tam regularnie. Wsparcie jest bardzo potrzebne mniejszym podmiotom z sektora gier i już szykujemy kolejne realizacje, w tym program akceleracyjny – powiedział Jakub Marszałkowski z Wydziału Informatyki PP, członek Rady Fundacji IGP.

Publiczne ogłoszenie programu stypendialnego IGP nastąpiło podczas Gali inaugurującej kampanię społeczną "programuj.gov.pl" z udziałem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej i wiceminister resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz. 

Relacja filmowa znajduje się na Youtubie

Fot.J.Marszałkowski i Warszawska Szkoła Filmowa

Zdjęcia