11 10 2018

Stypendia dla studentek informatyki PP

Hanna Klimczak oraz Faustyna Krawiec, studentki na Wydziale Informatyki otrzymały stypendia w programie Nowe Technologie dla Dziewczyn!

W uroczystości, która zainaugurowała tegoroczną edycję programu i odbyła się w gdańskim Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel udział wziął także dr hab.inż.Paweł Śniatała, prodziekan Wydziału Informatyki. 

Nowe technologie dla dziewczyn to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Program ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest bowiem warunkiem koniecznym dla jej rozwoju. Zarówno w Polsce, jak i na świecie branża informatyczna charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet jest ich zaledwie od kilku do kilkunastu procent.

Więcej informacji na stronie internetowej

Fot. www.stypendiadladziewczyn.pl

Zdjęcia