27
lip
2017

Sukcesy studentów PP na MŚ Osób Niepełnosprawnych w LA w Londynie

Z radością informujemy, że dwoje studentów Politechniki Poznańskiej i jednocześnie zawodników Startu Poznań z sukcesami startowało na MŚ Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce w Londynie. Mistrzostwa odbywały się w dniach 14-23.07.2017 na Stadionie Olimpijskim w Londynie, na którym w 2012 roku odbywały się konkurencje lekkoatletyczne podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Londyn' 2012.

W składzie Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata znaleźli się:

Małgorzata Ignasiak - 22-letnia zawodniczka, startująca w grupie T12 (zawodniczki niedowidzące), studentka kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania.

Michał Kotkowski - 18-letni zawodnik, startujący w grupie T37 (zawodnicy ze schorzeniami narządu ruchu), student kierunku elektronika i telekomunikacja na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji.

Małgorzata Ignasiak, podopieczna Trenera Roberta Rejewskiego, startowała w biegach na dystansach 100m i 200m. Na dystansie 100m zajęła 3 miejsce, zdobywając brązowy medal z czasem 13.14sek. Na dystansie 200m, z czasem 26.97sek również zajęła 3 miejsce, ale w tej konkurencji, ze względów regulaminowych nie rozdano medali.

Michał Kotkowski, podopieczny Andrzeja Wróbla (wielokrotnego medalisty paraolimpijskiego, Mistrzostw Świata i Europy), startował na dystansach 200, 400 i 800m. Na dystansie 800m z czasem 2.09.70 (rekord życiowy) zajął 9 miejsce. Na dystansie 200m, z czasem 24.62sek (rekord życiowy) zajął 5-te miejsce na świecie (najmłodszy zawodnik w stawce finalistów, najlepszy zawodnik z Europy). W swoim ostatnim starcie na Mistrzostwach, na dystansie 400m z czasem 53.95sek zajął 3 miejsce, zdobywając w ten sposób brązowy medal i po raz kolejny poprawiając swój rekord życiowy (najmłodszy zawodnik w stawce finalistów, najlepszy zawodnik z Europy).

Wierzymy w to, że te sukcesy będą tylko początkiem w drodze po medale Igrzysk Paraolimpijskich Tokio’2020.