7 02 2020

Światowy Dzień Inżyniera

Zapraszamy na obchody pierwszego w historii Światowego Dnia Inżyniera na Politechnice Poznańskiej
Wydarzenie odbędzie się 4 marca 2020 r. w Auli Magna w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2) o godz. 11.00.

Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o rejestrację poprzez FORMULARZ

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Światowa Federacja Organizacji Inżynierskich (WFEO - World Federation of Engineering Organizations) wyszła z inicjatywą ustanowienia międzynarodowego dnia inżyniera - święta, które podkreślać będzie rolę twórców techniki i znaczenia ich pracy dla społeczeństwa. Światowy Dzień Inżynierii Zrównoważonego Rozwoju (World Engineering Day for Sustainable Development) będzie obchodzony corocznie, począwszy od 4 marca 2020 roku.

Obchody Światowego Dnia Inżynierii to także promocja inżynierii jako kariery zawodowej. Międzynarodowy dzień ze skoordynowanymi obchodami na całym świecie pomoże zainspirować tysiące młodych ludzi do stania się inżynierami. Wspólne święto będzie okazją do promocji i rozmów o wyzwaniach stojących przed zawodem inżyniera, o znaczeniu inżynierii dla zrównoważonego rozwoju, a także do podniesienia poziomu świadomości społecznej na temat znaczenia działań technicznych i ich twórców w życiu społeczeństwa i pojedynczego człowieka.

Więcej informacji o Światowym Dniu Inżynierii Zrównoważonego Rozwoju znaleźć można na stronie internetowej www.worldengineeringday.net.