19 12 2017

Workshop on Rail Technology

Od 27 listopada – 1 grudnia 2017 roku odbyły się międzynarodowa warsztaty Workshop on Rail Technology 2017.

Podczas tegorocznej edycji holenderski Uniwersytet Techniczny w Delft gościł  studentów naszej uczelni, a także studentów Uniwersytetu Technicznego w Berlinie.

Uczestnicy, w ramach warsztatów, brali udział w wykładach wiodących specjalistów kolejowych ze świata nauki i przemysłu. Odwiedzali firmy i instytucje badawcze, a także brali aktywny udział w warsztatach, które były okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń.

Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyły się wizyty w przedsiębiorstwach i jednostkach badawczych. Jednym z takich miejsc było Railcenter, które jest miejscem wymiany doświadczeń między zarządcą infrastruktury, dostawcami i wykonawcami usług kolejowych. To właśnie tam opracowuje się innowacyjne projekty, a także testuje i analizuje nowe rozwiązania dla kolei. Kolejne miejsca jakie odwiedzili studenci to firma NedTrain, która zajmuje się utrzymaniem i eksploatacją taboru oraz Groene Harttunnel spółki Infraspeed, która jest odpowiedzialna za utrzymanie linii dużych prędkości na terenie Holandii.

 

Zdjęcia