1 10 2019

Zakończyła się 13.Noc Naukowców

27 września 2019 r. odbyła się w Poznaniu 13.Noc Naukowców, największa impreza popularyzująca naukę w Wielkopolsce.

Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Tej nocy naukowcy europejskich miast odchodzą od swoich poważnych projektów, by bawić się z publicznością i stworzyć obraz naukowca nowej ery. Stają się aktorami, showmanami, przewodnikami po laboratoriach. Uczestnicy natomiast mogą wcielić się w rolę naukowców i przeprowadzać naukowe eksperymenty.

Nadrzędnym celem imprezy jest zmiana wizerunku naukowca i zachęcenie młodzieży do podejmowania kariery naukowej, a także zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań, a wszystko to w atmosferze zabawy. 

W tym roku odbywała się w 300 miastach w 24 krajach Europy i krajów sąsiednich. Wielkopolska Noc Naukowców odbyła się na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Ekonomicznym i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, w Instytucie Fizyki Molekularnej PAN oraz w Instytucie Genetyki Człowieka PAN.

Szczegóły www.nocnaukowcow.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Politechniki Poznańskiej.

Partnerzy Nocy Naukowców 2019

Zdjęcia