5 07 2018

Zasłużeni dla Miasta Poznania

Podczas uroczystej sesji poznańskiej rady miasta z okazji święta patronów Poznania - św.Piotra i św.Pawła wręczono statuetkę i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania, tytuły Zasłużonych dla Miasta Poznania oraz nagrody: naukową, artystyczną i sportową.

Tytuły i statuetkę Zasłużony dla Miasta Poznania 2018 roku odebrał profesor Roman Słowiński, założyciel i kierownik Zakładu Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Jest twórcą szkoły naukowej "inteligentnego wspomagania decyzji", która łączy badania operacyjne, inteligencję obliczeniową i nowe technologie informatyczne. Jest też autorem oryginalnej metodyki wspomagania decyzji, za która otrzymał Nagrodę Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, nazywaną polskim Noblem.

Tym samym tytułem został uhonorowany profesor Józef Stasiński, artysta specjalizujący się w medalierstwie, autor plakiet, rzeź, płaskorzeźb i pomników monumentalnych. Do jego najbardziej znanych dzieł należy Wielki Pomnik Ofiar Faszyzmu, który znajduje się w miejscu byłego obozu hitlerowskiego w Chełmnie nad Nerem. 

Informacje za stroną internetową Urzędu Miasta Poznania

Fot.Urząd Miasta Poznania