Chór Volantes Soni

Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni” został założony w 1999 roku przez Monikę Kusz, absolwentkę Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od momentu powstania działa pod patronatem Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej. W jego skład wchodzą uzdolnieni muzycznie studenci, absolwenci oraz młodzi pracownicy Politechniki Poznańskiej i innych poznańskich uczelni, których połączyła jedna pasja – śpiewanie.

„Volantes Soni” występuje na ważnych uroczystościach odbywających się na Politechnice Poznańskiej. Promuje również uczelnię wzbogacając życie kulturalne Poznania, śpiewając na najważniejszych scenach miasta.

Chór uczestniczy w wielu koncertach charytatywnych w poznańskich kościołach, szpitalach, szkołach specjalnych i domach dziecka, a także bierze udział w ich organizacji.

W zróżnicowanym repertuarze zespół posiada utwory o tematyce sakralnej oraz opracowania muzyki ludowej i rozrywkowej. „Volantes Soni” podejmuje także duże wyzwania artystyczne mierząc się z wielkimi formami wokalno – instrumentalnymi takimi jak „Missa Criolla” – Ariela Ramireza, „Quo vadis” – Feliksa Nowowiejskiego, „Wesele lubelskie” – Tadeusza Szeligowskiego, Requiem d – moll W. A. Mozarta.

Stałym punktem działalności chóru są liczne międzynarodowe i ogólnopolskie konkursy i festiwale chóralne, które odbywają się zarówno w kraju jak i za granicą. (Republika Czeska, Hiszpania, Bułgaria, Macedonia). Owocują one licznymi nagrodami. Do ostatnich należą:

  • 2015 – Drugie miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim
  • 2014 – „Złote Pasmo” na III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnych „Ave Maria” w Chojnicach
  • 2013 – „Złoty Dyplom” i II miejsce w kategorii muzyki katalońskiej na III Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chórów „Canco Mediterrania” w Lloret de Mar w Hiszpanii
  • 2013 – „Złoty Dyplom” w kategorii muzyki sakralnej na III Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chórów „Canco Mediterrania” w Lloret de Mar w Hiszpanii
  • 2013 – „Złoty Dyplom” w kategorii muzyki ludowej na III Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chórów „Canco Mediterrania” w Lloret de Mar w Hiszpanii

Wielką wartością „Volantes soni” jest rodzinna atmosfera panująca w zespole. W tradycję zdążyło się także wpisać humorystyczne przyjmowanie w szeregi „Volantesów” nowych pasjonatów muzyki. Nieoceniona jest również twórcza radość wnoszona do zespołu przez każdego śpiewaka.

Od 2005 roku dyrygentem chóru jest wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu – dr Paweł Łuczak.

Strona internetowa

Odwiedź stronę www

Dodatkowe informacje

Próby chóru odbywają się w każdy wtorek i środę o 20:00 w Uczelnianym Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej ul. Jana Pawła II 28 w sali konferencyjnej

Kontakt

Dyrygent
dr Paweł Łuczak
tel. 608 512 683
pluczak@op.pl

Prezes
Marta Gralak
tel. 889 682 019
marta.gralak67@gmail.com

Zdjęcia