Radio Afera

Radio Afera to najstarsza niekomercyjna rozgłośnia w Poznaniu. Działamy od 1971 r. (w eterze od 1990 r., w internecie od 2002 r.).

Jesteśmy radiem Politechniki Poznańskiej i nadajemy z jednego z jej akademików umiejscowionych na kampusie Piotrowo. Za dnia gramy przede wszystkim najlepszą muzykę rockową, a wieczorami odpływamy stopniowo w coraz dalsze otchłanie alternatywy. Stąd nasze hasło: "ROCKOWO I ALTERNATYWNIE"! Nie staramy się schlebiać gustom, a prezentujemy to co uważamy za warte uwagi i godne polecenia. W przeciwnym razie bylibyśmy kolejną stacją radiową podającą newsy o celebrytach, grającą miałką muzykę popową, więcej czasu poświęcającą na reklamowanie niepotrzebnych rzeczy i zmieniającą swój profil muzyczny w zależności od panującej mody.

W Aferze, oprócz świetnej i oryginalnej muzyki, znajdziecie programy humorystyczne, kulturalne, filmowe oraz wiele audycji poruszających kwestie życia studenckiego. Cechą charakterystyczną radia jest sposób prowadzenia audycji: nieskrępowany, dowcipny, nierzadko ironiczny i wymykający się sztywnym ramkom komercyjnego bełkotu atakującego ze wszystkich stron.

Afera to także kuźnia talentów dziennikarskich i szkoła radiowego rzemiosła. Wielu, nie tylko poznańskich dziennikarzy i radiowców, działało kiedyś w tym radiu, wspominając to często jako jedną z najciekawszych przygód życia. Afera to nie tylko miejsce pracy, ale również spotkań i nawiązywania przyjaźni na całe życie.