Brainathon

Brainathon

Brainathon to niecodzienne wydarzenie, forma hackathonu, którego celem jest rozwinięcie technologii interfejs mózg-komputer (ang. brain-computer interface, BCI), mogącej mieć szerokie zastosowanie m.in. w terapii ciężkich zaburzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera, padaczka czy afazja.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli 24 godziny na opracowanie jednego z wybranych projektów opartych o sterowanie urządzeniami za pomocą fal mózgowych (m.in. lampa, gra komputerowa, orteza). Pracę nad projektami będą wspierać doświadczeni naukowcy i inżynierowie od lat zajmujący się rozwojem technologii BCI.

Brainathon odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia br. w FutureLab – Inteligentnej Przestrzeni Laboratoriów Przyszłości stanowiącej część Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS).

Swój udział może zgłosić każdy, kto chociaż trochę zna się na programowaniu (JAVA i C to minimum), jest pełnoletni, zna język angielski, ma dużą wyobraźnię, chęci do nauki i poprawiania świata. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia br. za pośrednictwem strony internetowej: http://www.br41n.io/Poznan-2018

Najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodą pieniężną w wysokości 15 000 PLN, a przed ich twórcami otworzą się nowe możliwości zawodowe.

Miejsce wydarzenia
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Data wydarzenia
Od sobota, 21. Kwiecień 2018 (Całodzienne) do niedziela, 22. Kwiecień 2018 (Całodzienne)
Typ wydarzenia
Kursy i szkolenia