14 09 2020

AZS PP na podium w siatkówce plażowej

Politechnika Poznańska wśród kobiet i Uniwersytet Warszawski wśród mężczyzn zwyciężyły w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które odbyły się w Gdyni. 

W meczu o brąz Monika Gajtkowska i Gabriela Puławska z Politechniki Poznańskiej pokonały parę Patrycja Bubak i Karolina Kmita (Uniwersytet Śląski w Katowicach) 2:0 (21:13; 21:18). Z kolei finałowy mecz turnieju zakończył się dopiero po tie-breaku. Ostatecznie drużyna UAM Poznań pokonała Uniwersytet Łódzki.

W rywalizacji panów, zarówno w finale jak i w meczu o brązowe medale, wszystko rozstrzygnęło się w dwóch setach. W finale para Uniwersytetu Warszawskiego pokonała duet z Politechniki Poznańskiej Marek Subocz i Tymoteusz Juszczak 2:0 (21:18; 21:17). Z kolei w starciu o brąz Politechnika Lubelska zwyciężyła reprezentantów Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania.

W klasyfikacji generalnej, której wyniki wliczają się do ogólnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski, wśród pań Politechnika Poznańska wyprzedziła na podium Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Śląski w Katowicach. 

Fot.Tomasz Zasiński (więcej zdjęć)

 

Zdjęcia