Data dodania

25.01.2022
Forum Uniwersytetów dla Przyszłości Europy

Universities for the Future of Europe

Uprzejmie informujemy, że w dniach 25-26.01.2022 będzie miało miejsce Forum Uniwersytetów dla Przyszłości Europy, które jest okazją do refleksji nad rolą uczelni wyższych w przyszłej Europie i ich wkładem w jej budowę.

Dzięki dialogowi z udziałem władz krajowych, Komisji Europejskiej i europejskich interesariuszy sektora Szkolnictwa Wyższego, w tym sojuszy, takich jak Uniwersytety Europejskie, wydarzenie to jest inkubatorem nowych propozycji kształtowania uniwersytetu jutra, czerpiąc inspiracje w szczególności z informacji zwrotnych z 41 sojuszy utworzonych w ramach inicjatywy „Uniwersytety europejskie”.

Zachęcamy do zdalnego udziału w Forum, na którym w dniu 26.01.2022 zabierze głos Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej, dr hab. inż. Paweł Śniatała, prof. PP, jako lider projektu Uniwersytetu Europejskiego EUNICE. Wystąpienie będzie miało miejsce podczas warsztatów o tematyce „Synergies between higher education and research”, w trakcie sesji pierwszej „Power and Universities of  Europe” (godz. 10:45 – 11:15)

Program oraz rejestracja na wydarzenie znajdują się pod linkiem:

https://www.forum-des-universites-europe2022.fr/en/home/

 

 

PL