Data dodania

17.05.2022
Politechnika Poznańska na Targach H2 Poland na MTP

H2POLAND to pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Wydarzenie będzie platformą wymiany wiedzy podczas konferencji i debat połączonych z ekspozycją najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

W ramach wydarzenia odbędzie się konferencja biznesowa: Wodór szansą dla MŚP. Jest to inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na temat nowych usług i produktów, które powstają w oparciu o technologie wodorowe. Celem jest wsparcie przedsiębiorców w budowaniu sieci kontaktów oraz transfer wiedzy i technologii ułatwiający decyzję o inwestycjach w technologie przyszłości.

Politechnika Poznańska weźmie udział w tym ważnym wydarzeniu. Prelegentem konferencji będzie profesor dr hab. inż. Paweł FUĆ z Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu, który opowie o zastosowaniu wodoru w transporcie. Prace naukowe profesora Pawła Fucia są publikowane w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych m.in. w indeksowanym czasopiśmie Journal of Electronic Materials (lista filadelfijska), jego prace są wielokrotnie cytowane przez naukowców z renomowanych ośrodków naukowo-badawczych i wydawnictwa m.in.: Elsevier, Oak Ridge National Laboratory, German Aerospace Center. Od 2021 roku profesor Paweł Fuć Fuć pełni rolę koordynatora Rektora Politechniki Poznańskiej ds. zastosowania wodoru w transporcie.

Organizacja konferencji "Wodór szansą dla MŚP" ma sprzyjać nawiązywaniu kontaktów, transferowi wiedzy i technologii, umożliwiając podejmowanie decyzji odnośnie planowania  rozwoju  firmy i inwestowania w technologie przyszłości, a tym samym budowę nowoczesnej gospodarki wokół firm już istniejących, jak również start-upów.

Konferencję H2 Poland otworzy Ursula von de Leyen – przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny! Więcej szczegółów tutaj: https://www.h2msp.pl/pl

PL