STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA
- podanie o przyjęcie na studia - po udostępnieniu wyników kwalifikacji z systemu rekrutacyjnego należy je wydrukować i podpisać. Podanie zawiera m.in. zdjęcie Kandydata, zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych. Wydruk może być czarno-biały lub kolorowy, jedno- lub dwustronny
- świadectwo dojrzałości i ewentualnie inny dokument, o którym mowa w art. 69 ust. 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - oryginał lub odpis (do wglądu, w celu wykonania poświadczonej przez Uczelnię kopii)
- dyplom zawodowy lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe (dotyczy absolwentów techników) - oryginał (do wglądu, w celu wykonania poświadczonej przez Uczelnię kopii)
- dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport (do wglądu, w celu zweryfikowania poprawności danych)
- zaświadczenie o niepełnosprawności - oryginał (do wglądu, w celu wykonania poświadczonej przez Uczelnię kopii)
- zaświadczenie potwierdzające status laureata lub finalisty olimpiady lub konkursu w przypadku osób, o których mowa w Uchwale Senatu Akademickiego Politechniki Poznańskiej - oryginał (do wglądu w celu wykonania poświadczonej przez Uczelnię kopii)
- oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego (dotyczy osób niepełnoletnich), które należy wygenerować z systemu rekrutacyjnego
STUDIA DRUGIEGO STOPNIA
- podanie o przyjęcie na studia - po zakończeniu elektronicznej rejestracji Kandydatów należy je wydrukować podpisać. Podanie zawiera m.in. zdjęcie Kandydata, zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych. Wydruk może być czarno-biały lub kolorowy, jedno- lub dwustronny
- dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich lub zaświadczenie odpowiedniej uczelni o złożeniu egzaminu dyplomowego - oryginał lub odpis (do wglądu, w celu wykonania poświadczonej przez Uczelnię kopii)
- zaświadczenie odpowiedniej Uczelni o uzyskanej średniej ocen z całego przebiegu studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich albo suplement do dyplomu zawierający wspomnianą średnią - oryginał (do wglądu, w celu wykonania poświadczonej przez Uczelnię kopii)
- dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport (do wglądu, w celu zweryfikowania poprawności danych)
- zaświadczenie o niepełnosprawności - oryginał (do wglądu, w celu wykonania poświadczonej przez Uczelnię kopii)
SKIEROWANIE DO LEKARZA MEDYCYNY PRACY
Skierowanie do lekarza medycyny pracy wystawiane jest przez Politechnikę Poznańską dopiero po wpisie na listę studentów i możliwe do pobrania wraz z decyzją o przyjęciu na studia w systemie rekrutacyjnym.
Na podstawie skierowania osoby przyjęte na studia (wykaz kierunków poniżej) pod rygorem uchylenia decyzji o wpisie na listę studentów, zobowiązane są do wykonania badań i dostarczenia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy do dziekanatu zgodnie z informacją umieszczoną w decyzji.
Wykaz kierunków, dla których Politechnika Poznańska wystawi skierowanie do lekarza medycyny pracy (dotyczy również odpowiednich kierunków, które będą prowadzone w języku angielskim):
- architektura
- architektura wnętrz
- budownictwo
- budownictwo zrównoważone (Sustainable Building Engineering)
- inżynieria chemiczna i procesowa
- inżynieria farmaceutyczna
- inżynieria środowiska
- technologia chemiczna
- technologie obiegu zamkniętego
Kandydatów na pozostałe kierunki nie obowiązują badania lekarskie.
Wykaz jednostek medycyny pracy, które prowadzą badania Kandydatów na studia bezpłatnie, na podstawie wystawionego przez Politechnikę Poznańską skierowania.